2013-11-23 Hubertowiny Kół Łowieckich w Namysłowie – uroczysta "Msza Hubertusowska".W dniu 23 listopada w kościele parafialnym p.w. św App. Piotra i Pawła w Namysłowie odbyła się Msza św. ku czci naszego Patrona św. Huberta, i w intencji wszystkich Myśliwych, oraz ich rodzin. Mszę celebrował nasz Kapelan Ks. Kan. Marek Hula w asyście pocztów sztandarowych: naszego Koła, Koła Łowieckiego „Bór” oraz Koła Łowieckiego „Bażant”. Oprawę muzyczną mszy sprawowali, sygnaliści zaproszeni z Brzegu.
W uroczystościach uczestniczyły Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Opolu Kol. Zdzisław Dzwonnik, przedstawiciele Nadleśnictwa, Zarządy sąsiednich Kół Łowieckich wraz z myśliwymi i ich rodzinami.
W trakcie mszy z rąk Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Opolu Kol. Zdzisława Dzwonnika otrzymali odznaczenia łowieckie członkowie Kół łowieckich „Bór” i „Bażant”. W imieniu odznaczonych głos zabrali Prezesi tych kół.
Pięknie jest gdy pod jednym dachem zbiorą się myśliwi jednego Koła, jeszcze piękniej z dwóch Kół, trzy Koła w świątyni, poczty sztandarowe i dźwięk rogów to niezapomniane wrażenie dla wszystkich uczestników. Odznaczonym Kolegom serdeczne Darz Bór.

Wielkie podziękowania za udostępnione fotografie; Zarządowi i członkom Koła Łowieckiego „Bór” oraz „Bażant” w Namysłowie, które znacznie wzbogaciły tą galerię.
Tekst i pozostałe zdjęcia: Wojciech Wdowikowski
« Powrót »