Od AutorówKażda opowieść ma swój początek i koniec. Podejmując próbę stworzenia witryny internetowej naszego Koła Łowieckiego w pewnym stopniu tworzyć będziemy historię, która w rzeczywistości jeśli posiada umowny początek to na pewno nie posiada określonego końca.
Historia ta będzie miała taki początek jak daleko sięga pamięć najstarszych naszych myśliwych i mamy nadzieję, że tak długo będzie trwała jak pasja która nas łączy we wspólnym działaniu.

Postaramy się by była to opowieść przede wszystkim o ludziach, którzy połączeni wspólną pasją którą jest łowiectwo, swą bezinteresowną pracą wpływają na rozwoju regionu w oparciu o zasadę zachowania i rozwoju walorów przyrodniczych.

Będzie to historia z przeżytych chwil i zasłyszanych opowieści ludzi którzy po II wojnie światowej mieszkali tu bądź osiedlili się odnajdując swój skrawek ziemi który ich czymś zatrzymał. Każdy z nich posiadał swoją kulturę, mentalność, zwyczaje i kuchnię, które w jakimś stopniu przetrwały do dziś dnia ale pewne elementy ewoluowały i stworzyły rodzimą niepowtarzalną i już regionalną wartość. Kreowaną przez ich dzieci i wnuków.

Mamy wielki zaszczyt i przyjemność być towarzyszami. Naszą witryną pragniemy zatem pokazać jeden z fragmentów historii której jesteśmy współautorami, autorami i odgrywamy w nich główne role.

Wśród osób nie związanych z łowiectwem i naszym regionem pragniemy propagować ideę łowiectwa oraz ukazać naszą krainę wśród której przyszło nam pracować i żyć.

Wszystkich ludzi dobrej woli, otwartego serca i umysłu prosimy zatem o pomoc konstruktywną i twórczą. W miarę możliwości z wielką przyjemnością podzielimy się swoimi doświadczeniami.

Dziękuję więc wszystkim którzy choć na chwilę się zatrzymali i poświęcili mi coś co jest dla nas najdroższe - chwilę swojego życia.

Historia powstania witryny internetowej sięga roku 2010 kiedy to postanowiłem zająć się przygotowaniem Kroniki Naszego Koła. W miarę przybywania materiałów historycznych oraz bieżących, szybko zacząłem odczuwać brak miejsca na dysku komputera, a chwilę później dysku zewnętrznym. Któryś z synów zaproponował bym wrzucił to na serwer w ten sposób zobaczę efekty swojego zbieractwa i może nasunie mi się koncepcja projektu elektronicznej kroniki. Tak też się stało; na początku 2011 roku wykupiłem domenę i miejsce na serwerze Dzięki uprzejmości i niewyobrażalnej cierpliwości Pana Łukasza Labuhna, powstał pierwszy szablon witryny, którą zmieniałem przynajmniej raz na kwartał. Ogrom materiałów, które przez 50lat zostały zebrane przez członków naszego Koła wymusił kilkakrotną zmianę koncepcji oraz idei strony internetowej. W chwili obecnej jest to trzecie wcielenie pierwotnego zamysłu. Dzięki przyjacielskiemu wsparciu Bartosza Kaźmierczaka i mojego syna Marcina, rodząca się tak długo witryna Koła Łowieckiego "Łoś" w Namysłowie, zapewne jeszcze wymagająca wiele pracy, ale w końcu przyjęła format obejmujący zarówno łowiecki i kulturalny aspekt naszej działalności. Strona powstała bez angażowania środków finansowych Koła i ma służyć promowaniu KŁ "Łoś" w Namysłowie.

Koledzy, mamy nadzieję że dzięki tej stronie internetowej zaczęliśmy istnieć "w sieci" nie tylko dla siebie jako członkowie zrzeszenia, ale również jako społeczność, przyjaciele i rodzina, od pokoleń i na trwałe związana z lasem i jego darami. Jako moderatorzy niniejszej strony jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące zmian, które mają odpowiadać na potrzeby naszych kolegów z Koła i ich rodzin. Dziękujemy Kolegom, którzy swoją uwagą i dostarczonymi materiałami już wnieśli znaczny wkład w tą wspólną sprawę.

Materiały zawarte w tej witrynie są własnością osób, które wyraziły zgodę na ich zamieszczenie oraz właściciela serwisu. Zabrania się zapożyczania, kopiowania w całości lub części bez uprzedniego kontaktu.

Wojciech, Marcin i Filip Wdowikowscy