2013-10-27 „Opolskie Hubertowiny 2013” Opole -GrudziceMożna uznać że obchody rocznicowe nasze Koło rozpoczęło 26 i 27 października 2013r. podczas trwania dużej łowieckiej imprezy o charakterze integracyjno – promocyjnej pod nazwą „Opolskie Hubertowiny 2013” .
W pierwszym dniu ZO PZŁ w Opolu zorganizował polowanie zbiorowe w kilkunastu łowiskach. Wśród myśliwych byli zarówno zaproszeni goście jak i gospodarze z kół łowieckich uczestniczących w organizacji imprezy, w sumie ponad 300 strzelb, w tym 280 gości.
Nasze koło reprezentowane było przez Kol. Pawła Kitę który wzbogacił pokot strzelając dzika. Na pokocie celebrowanym przez Łowczego Okręgowego Wojciecha Plewką znalazło się 24 jelenie w tym 4 byki, 16 dzików w tym 3 odyńce, 2 lisy, jenot i 64 bażanty koguty
W drugim dniu na strzelnicy myśliwskiej w Grudzicach w asyście 50-ciu pocztów sztandarowych, kilkudziesięciu sygnalistów oraz zespołów sygnalistów myśliwskich, przedstawicieli nadleśnictw, władz samorządowych oraz gości z sąsiednich okręgów odbyło się przekazanie nowego sztandaru Okręgowej Radzie łowieckiej w Opolu. W imieniu wszystkich kół łowieckich powiatu namysłowskiego nabicia gwoździa honorowego na tarczy w kształcie konturu Opolskiego Okręgu PZŁ dokonał prezes naszego koła Kol. Zygmunt Zubek.
Dalszym punktem uroczystości było nadanie nowo ufundowanych sztandarów kołom łowieckim oraz odznaczeń. W pierwszej kolejności wręczono odznaczenia kołom łowieckim, kolejne zespołom sygnalistów, myśliwym oraz „Medalem Tolerancji” zostały wyróżnione żony kolegów myśliwych.
Nasz poczet sztandarowy miał zaszczyt przyjąć z rąk V-ce Prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej Kol. Jana Suchorończyka i Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Opolu Kol. Zdzisława Dzwonnika - Złoty Medal Zasługi Łowieckiej.
Złotymi Medalami zostali również udekorowani Łowczy Kol. Edward Szulakowski oraz Prezes Kol. Zygmunt Zubek.
Liczne wystąpienia zaproszonych gości oraz uroczyste wyprowadzenie sztandarów zakończyło część oficjalną spotkania. Część nieoficjalną stanowiła biesiada myśliwska na ponad 1000 osób z licznymi występami (bez opłat za udział) trwająca do późnych godzin wieczornych.

PS
W tym dniu również namysłowskie Koło Łowiecki „Bór”, zostało uhonorowane Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Na zdjęciach można zauważyć Prezesa który w asyście Pocztu Sztandarowego odbiera odznaczenie.

Serdecznie gratulujemy !!!!
Zarządowi oraz wszystkim członkom życzymy Darz Bór

Zdjęcia pochodzą z zasobów Wojciecha Wdowikowskiego
« Powrót »