2016-11-20 Polowanie zbiorowe - PodmiejskiePolowanie zbiorowe w obwodzie nr 17, zbiórka zwyczajowo na parkingu przy leśniczówce L-ctwa Podmiejskie. Polowanie prowadzili Koledzy Wiesław Kowalczyk i Jacek Szulakowski. Pogoda dopisała a polowanie odbywało się w scenerii typowo jesiennej, choć dzień wcześniej padał deszcz ulewny, od rana do wieczora. Polowano na 17 myśliwych, i wykonano 8 pędzeń. Cztery mioty do wspólnego posiłku, który spożyliśmy na tarasie naszego „Łoszaka” i pozostałe cztery po posiłku, pokrzepieni zupą gulaszową, herbatą i kawą. W każdym miocie były dziki i jelenie, tylko w dwóch miotach nie oddano ani jednego strzału.
W swojej łaskawości Św. Hubert obdarował nas cielakiem strzelonym w pierwszym miocie przez Kolegę Edwarda Szulakowskiego i dzikiem strzelonym w drugim miocie przez Kolegę Jacka Szulakowskiego. W szóstym miocie Kolega Edward strzela dzika i tym samym bezsprzecznie zostaje Królem Polowania.
Kończąc polowanie prowadzący podziękowali myśliwym za udział w polowaniu i wspólne spędzone razem chwile. Dzisiejsze polowanie to debiut Kolegi Jacka Szulakowskiego jako prowadzącego polowanie zbiorowe. Polowanie bardzo udane, przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie. Prowadzący dołożyli wszelkich starań i z wielką dbałością o szczegóły zadbali aby zostały zachowanie zasad tradycji i etyki obowiązujące na polowaniach zbiorowych.

PS
„Nowa jakość” i „równaj w górę” - serdecznie gratulujemy !!!
Darz Bór

Zdjęcia i tekst: Wojciech Wdowikowski
« Powrót »