AktualnościWAŻNE !!! To warto wiedzieć "SUSZA - ALERT".

IMGW-PIB wprowadza od 1 maja br. nowy typ bezstopniowego, ostrzeżenia hydrologicznego – ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną.
Ostrzeżenie takie zostanie wydane w przypadku nieosiągania lub przewidywanego nieosiągnięcia umownego przepływu granicznego (SNQ) przez aktualne wartości przepływu w co najmniej 3 sąsiednich i wybranych zlewniach monitorowanych przez IMGW-PIB w umownym okresie (10 dni). Kiedy zobaczycie ikonę „Susza Alert” wraz z informacją, będzie ona niestety informowała o zagrożeniu związanym ze złą sytuacją hydrologiczną, w kontekście suszy.

Ostrzeżenia publikowane będą od 1 maja do 31 października w serwisach IMGW-PIB – serwis pogodowy, Twitter, Facebook i pocztą elektroniczną do wybranych odbiorców. Otrzymywać je będą również administracja samorządowa i wybrane służby operacyjne.

Jednocześnie zachęcam kolegów do sprawdzania stanu zagrożenia pożarowego w lasach który jest codziennie monitorowany przez IBL.
Jednostki organizacyjne Lasów Państwowych codziennie określają stopnie zagrożenia pożarowego lasu dla 60 stref prognostycznych nie obejmujących obszarów górskich.
Kliknij tutaj

Krótkie wprowadzenie w temat:
Kliknij tutaj


« Powrót »