AktualnościXXII Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w Tułowicach

Z przyjemnością informujemy Kolegów, że znany jest już termin XXII Opolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich w Tułowicach.

Zapraszamy do zapoznania się z pismem przewodniczącego Komisji Etyki, Tradycji i Zwyczajów Łowieckich przy ORŁ w Opolu poświęconego organizacji XXII Opolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich, który odbędzie się 20 i 21 maja br. Zachęcamy wszystkich zarówno do wsparcia organizatorów imprezy, jak również do jej rozpropagowania i to nie tylko wśród myśliwych.

Poniżej treść komunikatu ZO PZŁ w Opolu.
Kliknij tutaj

KOLEDZY !!!
„Śpiewać każdy może,
Trochę lepiej, lub trochę gorzej,
Ale nie oto chodzi,
Jak co komu wychodzi.”

Z tekstem Jonasza Kofty dotyczącego śpiewania to można się zgodzić ale co do gry na rogu, zastosować tego nie można. Umiejętność gry na rogu, którą zdobywamy mozolną pracą i ćwiczeniami, przeradza się w sztukę. Aby nasza gra nie była „radosną twórczością” i „wariacjami” sygnałów spisanych nutami, choćby dla sprawdzenia swoich umiejętności; Kolegów trzymającym róg w dłoni gorąco zachęcam do wzięcie udziału w konkursie.
Kolegów którzy czują potrzebę choćby podjęcia próby gry na rogu zachęcam do spotkań prowadzonych przez Kolegę Władysława Śmiechowskiego członka KETiZŁ ORŁ w Opolu zgodnie z tekstem zawartym w komunikacie nr 02/2017


"Komisja Etyki, Tradycji, Zwyczajów Propagowania Łowiectwa przy ORŁ w OPOLU informuje, że od dnia 7 kwietnia 2017 r. o godz. 16:00 na strzelnicy myśliwskiej Opole – Grudzice, odbędzie się inauguracja kursu gry na rogu myśliwskim dla Kolegów z kół łowieckich chcących grać na rogu myśliwskim.
Kandydat na sygnalistę myśliwskiego musi być wyposażony w róg myśliwski w stroju B - PLESS lub PARFORCE. Kurs gry na rogu myśliwskim jest prowadzony nieodpłatnie. Jedynie dojazd na zajęcia stanowi koszt uczestnika lub koła łowieckiego które go deleguje. Zakończenie kursu przewidujemy w październiku 2017 roku. Cykl zajęć prowadzony jest jeden raz z tygodniu ( każdy piątek o godz. 16:00 ) z przerwą wakacyjną. Zachęcamy Kolegów do opanowania tej pięknej sztuki gry i pomocy Kolegom w kołach podczas polowań i innych spotkań okolicznościowych."

Z wyrazami szacunku i myśliwskim Darz Bór
Wojciech Wdowikowski


« Powrót »