2015-09-05 Dożynki Gminy Wilków w LubskiejDożynkach Gminy Wilków, odbyły się 5 września 2015 roku na boisku sportowym w Lubskiej. Tradycyjnie jak co roku Dożynki Gminy Wilków posiadały bardzo bogaty program obfitujący w wiele atrakcji. W tym dniu prezentowali się zamieszkujący na terenie gminy gospodarze, firmy, zespoły i grupy artystyczne. Pięknie przystrojone gospodarstwa świadczyły o wielkim zaangażowaniu mieszkańców.
Nasze Koło Łowieckie „Łoś” wraz z Kołem Łowieckim „Bór” również przedstawiało swoje osiągnięcia prezentując, wystawę trofeów, pocztów sztandarowych, oraz grę na rogu myśliwskim. Padało wiele pytań do kolegów myśliwych dotyczące nie tylko gospodarki łowieckiej, tradycji i kultury. Często powtarzającym się pytaniem był problem szkód wyrządzone przez zwierzynę w uprawach rolnych. Wśród gości, przedstawicieli władz Gminy i Powiatu, którzy odwiedzili nasz pawilon był również Wojewoda Opolski, Pan Ryszard Wilczyński.
Dzięki znakomitej organizacji, wielkiemu zaangażowaniu i wkładowi pracy, tak władz Gminy jak i jej mieszkańców, dzień ten stał się wspaniałym podsumowaniem efektów trudu ludzi związanych z pracą na roli.

Serdecznie gratulujemy z myśliwskim Darz Bór

Gorąco polecam oglądnięcie pokazu slajdów:
Kliknij tutaj


Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Jacka Szulakowskiego i pracowników Gminy Wilków.
Tekst przygotował Wojciech Wdowikowski
« Powrót »