2017-02-17 Myśliwi naszego KŁ gośćmi w Zespole Szkół Mechanicznych w NamysłowiePropagowanie kultury łowieckiej KŁ Łoś Namysłów wśród młodzieży szkół średnich

W dniu 19.01.2017r w Zespole Szkół Zawodowych w Namysłowie dzięki zaangażowaniu Naszego kolegi Zdzisława Trzcińskiego odbyło się spotkanie z uczniami klas pierwszych i klasy drugiej technikum mechanicznego na temat : ,,ODZIAŁYWANIA CZŁOWIEKA NA ŚRODOWISKO NATURALNE”. W tym dniu w auli szkoły uczniowie mogli wysłuchać prelekcji na temat udziału myśliwych w ochronie środowiska poprzez prowadzenie gospodarki łowieckiej.
W trakcie prelekcji uczniowie mogli zobaczyć przedstawione eksponaty dowiedzieć się o biologii zwierząt i ich życiu i zwyczajach. Spotkanie zaplanowane było na 90 minutową prelekcję a trwało ponad 180 minut bez przerwy, zainteresowanie było ogromne.
Jest to już drugie spotkanie z młodzieżą w naszej szkole.
Niech postawa kolegi Zdzisława Trzcińskiego będzie dobrym przykładem dla innych członków Naszego koła, w kontekście rozpowszechniania w społeczeństwie lokalnym szeroko, a przede wszystkim pozytywnie rozumianej wiedzy oraz postrzeganej kultury łowieckiej.

Radosław Kilan
Prezes Zarządu

Zdjęcia ze zbiorów własnych kol. Zdzisława Trzcińskiego
« Powrót »