2017-01-14 Polowanie zbiorowe - ZiemiełowicePolowanie zbiorowe w obwodzie nr 20, zbiórka zwyczajowo pod wiatą w przysiółku Karolówka. Polowanie prowadzili Koledzy Romuald Szulakowski i Jerzy Nowowiejski. Pogoda dopisała a polowanie odbywało się w scenerii typowo zimowej. Polowano na 27 myśliwych, i wykonano 6 pędzeń. Cztery mioty do wspólnego posiłku, który spożyliśmy pod naszą wiatą i pozostałe dwa po posiłku, pokrzepieni zupą grochową, herbatą i kawą. W każdym miocie były dziki i jelenie, tylko w jednym ostatnim miocie nie oddano ani jednego strzału.
W swojej łaskawości Św. Hubert obdarował nas łanią strzeloną w pierwszym miocie przez Kolegę Pawła Bęben w drugim miocie dwa dziki strzelają przez Koledzy Marcina Polaki i Dariusz Osyp, trzeci miot to kanonada aż drzazgi z drzew się sypały; ale na karawan nic nie trafiło. Czwarty miot był obfity, i Św. Hubert darzył szczodrze: dzikiem strzelonym w przez Kolegę Prezesa Radosława Kilan, jeleniem bykiem pozyskanym przez Kolegę Łowczego Romualda Szulakowskiego. W tym samym miocie Kolega Andrzej Szymala strzela dwa jelenie byki i tym samym bezsprzecznie zostaje Królem Polowania.
Kończąc polowanie prowadzący podziękowali myśliwym za udział w polowaniu i wspólne spędzone razem chwile. Dzisiejsze polowanie to debiut Kolegi Jurka Nowowiejskiego jako prowadzącego polowanie zbiorowe w naszym kole. Polowanie bardzo udane, przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie. Prowadzący dołożyli wszelkich starań i z wielką dbałością o szczegóły zadbali aby zostały zachowanie zasad tradycji i etyki obowiązujące na polowaniach zbiorowych.

Zdjęcia: Wojciech Wdowikowski i Waldemar Stolarz
Tekst: Wojciech Wdowikowski
« Powrót »