2016-09-03 Dożynki Gminy Wilków w BukowiuWielobarwne i piękne wieńce dożynkowe, pachnące bochny chleba, kolorowe stragany, regionalne produkty, gry i zabawy dla całych rodzin. Liczne występy artystyczne dzieci szkolnych, młodzieży oraz stowarzyszeń i zespołów zrzeszających mieszkańców Gminy Wilków;
Akademii Artystycznej „TALENT”, Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich w Bukowiu, Chóru „ECHO” z Goli-Wężowic, zespołu „WILKOWIANIE”, Sygnalistów Koła Łowieckiego "Łoś" w Namysłowie oraz koncert Gwiazd Wieczoru zespołu „AFTER PARTY”, „THE NEW SHADOWS”, pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna – to tylko krótka relacja z tego, co wydarzyło się w niedzielę 3 września br, podczas Dożynek Gminy Wilków które odbyły się w Bukowiu.

Nasze Koło Łowieckie „Łoś”, również miało swój udział w tegorocznych Dożynkach akcentując w ten sposób fakt iż jesteśmy związani z tą ziemią i ludźmi. Wielu naszych myśliwych tutaj się urodziło, na tej ziemi mieszka i pracuje, na niej też „uprawiamy łowiectwo”. Choć na zdjęciach można rozpoznać wielu naszych Kolegów którzy z racji powierzonych obowiązków lub pełnionych funkcji nie mogli nas jako Koło Łowieckie, jednoznacznie reprezentować to na uroczystościach dożynkowych było nas wielu. Oficjalnie reprezentowali nas Sygnaliści Koła Łowieckiego „Łoś” w Namysłowie Koledzy: Romuald Szulakowski, Jacek Szulakowski, Paweł Bęben i Waldemar Stolarz.

Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta o godzinie 14:00,
początek Mszy Świętej nastąpił zaraz po odegraniu sygnału myśliwskiego „Zbiórka myśliwych”.
W trakcie mszy odegrane zostały jeszcze fanfara (część utwory muzycznego) w trakcie podniesienia najświętszych sakramentów; chleba i wina.

Następne nasze wejście na scenę odbyło się gdy Wójt gm. Wilków witał przybyłych na uroczystości dożynkowe gości. Chwilę tą uświetnił sygnał myśliwski „Powitanie”.

Ponowne nasze wejście odbyło się w trakcie występów różnych artystów muzycznych wtedy to odegraliśmy siedem utworów myśliwskich:
„Zbiórka myśliwych”, „Apel na Łowy”, „Jeleń na rozkładzie”, „Dzik na rozkładzie”, „Sarna na rozkładzie”, „Król polowania”, „Koniec polowania”.

Do wielkiego sukcesu, również naszych Kolegów myśliwych w skali kraju i województwa niewątpliwie należy zaliczyć zajęcie II miejsca w XIV Ogólnokrajowym Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”,
który się odbył pod Honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a organizowanym przez „KRUS”, którego patronem medialnym jest „AgroNews”.
Nasi Koledzy Zdzisław i Mariusz Załoga w trakcie dożynek za ten sukces otrzymali między innymi wyróżnienie i nagrodę z rąk Wójta Gminy Wilków.
Nagrodę główną otrzymają 23 września 2016r., podczas uroczystej gali, targów AGRO SHOW w Bednarach.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z Waszego sukcesu !!!!!

Pięknie przystrojone gospodarstwa świadczyły o wielkim zaangażowaniu mieszkańców.
Dzięki znakomitej organizacji, wielkiemu zaangażowaniu i wkładowi pracy, tak władz Gminy jak i jej mieszkańców, dzień ten stał się wspaniałym podsumowaniem efektów trudu ludzi związanych z pracą na roli.

Z myśliwskim Darz Bór.Gorąco polecamy oglądnięcie pokazu slajdów znajdujących się na stronie Gminy Wilków gdzie w sposób chronologiczny przedstawione są wydarzenia tego dnia:

Przejdź na stronę gminy Wilków


Zdjęcia pochodzą ze zbiorów pracowników Gminy Wilków.

Tekst przygotował: Waldemar Stolarz i Wojciech Wdowikowski
« Powrót »