AktualnościUWAGA !!! PTASIA GRYPA (HPAI) H5N8

Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu w nawiązaniu do wiadomości elektronicznej e-mail z 30 grudnia 2016 r. przypomina i informuje dzierżawców / zarządców obwodów łowieckich o wystąpieniu na terenie Okręgu PZŁ Opole dwóch ognisk wysoce zjadliwej grypy u ptaków w rejonie gminy Głogówek i Domaszowice zgodnie z informacją:
WIĘCEJ INFORMACJI

Wobec powyższego ponownie przesyłamy i zwracamy uwagę na zachowanie warunków wymienionych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, w którym wprowadza się nakazy i zakazy dotyczące wykonywania polowania oraz Wytycznych
Głównego Lekarza Weterynarii dotyczące postępowania podczas polowań na ptactwo łowne, w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 u dzikich ptaków w Polsce.
Ponadto prosimy na bieżąco o śledzenie informacji w zakresie ASF -http://wiw.opole.pl

Tym Kolegom którzy nie zapoznali się z informacjami które zamieściliśmy w AKTUALNOŚCIACH 30 grudnia 2016r. - prezentujemy tekst ponownie i prosimy o przeczytanie:

1) Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, w którym wprowadza się nakazy i zakazy dotyczące wykonywania polowania.

Do pełnej treści:
Kliknij tutaj.

2) Wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii dotyczące postępowania podczas polowań na ptactwo łowne, w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 u dzikich ptaków w Polsce.

Do pełnej treści:
Kliknij tutaj.Z myśliwskim Darz Bór
Zarząd Koła


« Powrót »